Zihninizi uyutmayacak optik yanılsama testi: Sizce hangi kadın kedinin gerçek sahibi, bulabilir misin?

Zekâ testleri, çevrimiçi ortamlarda en sık tercih edilen bulmaca oyun çeşitleridir. İnteraktif olması sebebiyle birçok kişi tarafından sevilerek takip edilmektedir. İnsan beynine egzersiz yaptırmaya yarayan zekâ testi oyunları, odaklanma ve ayrıntılara dikkat etme becerilerini geliştirmeye de yardımcı olur.

Optik yanılsama bulmacaları, beynin algılama biçimine meydan okuyan zekâ testi çeşididir. Görsel üzerinde yer alan nesneleri her zamanki algımızın dışında anlamamıza ve beynimizin bunu farklı yorumlamasını ister.

Optik yanılsama testleri, gözlerimizin önünde olan resmi anlamlandırmaya çalışırken olayın gerçekliğini, derinliğini ve perspektifini de analiz etmemizi ister. Optik yanılsama testleri sadece eğlendirmekle de kalmayıp, beynimizin bilgiyi nasıl algıladığı ve işlediği ile alakalı bilgiler de verir.

Haber7.com ekibi olarak bugün algı seviyenizi ölçecek, dikkatinizi tespit edecek optik yanılsama testi ile karşınızdayız. Kendinizi hazır hissediyorsanız hadi teste geçelim!

KEDİNİN GERÇEK SAHİBİNİN KİM OLDUĞUNU BULYukarıda yer alan görselde bir kedi ve üç tane birbirinden farklı kadın görüyorsunuz. Bu kadınlar görsel üzerinde sanki birbirleri ile tartılıyor gibi duruyor. Yalnızca bir dakika önce yerde buldukları bu kedinin gerçek sahibinin kim olduğunu tartışıyorlar.

Görseldeki her detayı dikkatlice inceleyerek kedinin gerçek sahibinin kim olduğu 10 saniye içerisinde bulmanızı istiyoruz. Bu optik yanılsama testinde en temel zorluk 10 saniye içerisinde bir karara varmanızdır. Kedinin gerçek sahibinin kim olduğunu bulacağınıza inanıyorsanız, süreyi sizin için başlatıyoruz.

Hadi buyurun, meydan sizin!

Aldatmacalarla dolu kedinin gerçek sahibinin kim olduğunu bulma optik yanılsama görselinde, doğru cevabı bulmanız için verilen şifrelere dikkat edin. Bu üç kadından biri kedinin gerçek sahibi ve diğer ikisinin sahip olduğu bir kedi dostu yok maalesef.

Tüm bu bilgiler ışığında kedinin gerçek sahibinin kim olduğunu artık bulmanız kolaylaşmıştır diye düşünüyoruz. Kadınlardan birinin kediyle bir bağlantısı var ve bunu anlamanız için size tanınan sürenin sonuna geldik.

Tüm ipuçlarını bir araya getirerek üç kadın arasından bir tanesini seçin. Elimizdeki ipuçlarını tekrar hatırlayalım;

  • 3 kadından biri kedinin gerçek sahibi ve diğer ikisinin bir kedisi yok,
  • Kediyi bulmaları üzerinden daha bir dakika geçmedi.

Evet, üç kadında kedileri çok seviyor. Bunu fark ettik. Peki, kedinin gerçek sahibi kim? Üzerinde kedili tişört olan kadın mı yoksa kolunda kedi döğmesi olan mı yoksa kolunda kedi bilekliği olan kadın mı? Cevabınız hazırsa çözüme geçiyoruz.

İşte kedinin gerçek sahibi;Kedinin gerçek sahibi çözüm görselinde de belirtildiği gibi sarı saçlı, yani kolunda kedili bileklik olan kadındır. Çünkü üzerindeki tişörtte kedi tarafından yapılan bir yırtık var. Kedi sarı saçlı kadının kendisine ait, diğerleri sadece bir hayvan sever.

Siz kedinin gerçek sahibinin kim olduğunu verilen süre içerisinde bulabildiniz mi yoksa ipuçları size yetmedi mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x