Terör saldırısında yeni görüntülere Odatv ulaştı… Dilfiraz Karataş’ın vurulma anları

İstanbul Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nın önünde gerçekleştirilen terör saldırısı sonrasında kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Dilfiraz Karataş’ın vurulma görüntülerine Odatv ulaştı.

Çatışmanın ortasında kaldığı görülen Karataş’ın teröristlerce yaralandığı anlar an be an kameralara yansıdı. Karataş’ın 2 çocuk annesi olduğu ve çocuklarından birinin öğretmen diğerinin ise veteriner hekim olduğu da öğrenildi.

MEVLİTE GİDİYORMUŞ

Ayrıca, daha önce, Dilfıraz Karataş’ın mevlit yemeği için Çağlayan Adliyesi’ne gittiği öğrenilmiş ve Karataş’ın kuzeni Muzaffer Yedigöl, “Akrabasının 40 yemeğine, yani mevlidine gidiyordu. Metrobüsten iniyor ve kendisini çatışmanın içinde buluyor. Dünyalar güzeli bir insan. Sabah çocuklarına kahvaltısını verip Çağlayan’a gidiyor ve ölüyor” demişti.

TOPRAĞA VERİLMİŞTİ

Karataş’ın dün gerçekleştirilen cenaze törenine, Karataş’ın yakınlarının yanı sıra İstanbul Valisi Davut Gül, Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Ev hanımı olduğu öğrenilen Karataş’ın cenazesi, buradaki törenin ardından götürüldüğü Edirnekapı Şehitliği’nde toprağa verildi. Törende Karataş’ın eşi ile çocuklarının büyük üzüntü yaşadığı görüldü.

SORUŞTURMA GENİŞLİYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen, terör örgütü DHKP/C mensubu teröristler Emrah Yayla ve Pınar Birkoç’un Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde polis kontrol noktasına yönelik silahlı saldırı soruşturmasında gözaltı sayıları da artıyor. Soruşturma kapsamında 90 olan gözaltı sayısı, bugün itibarıyla 94’e yükseldi.

Arda Ormancı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x