Kariyerinde ‘ilki’ Galatasaray’da yaşamıştı! Emeklik açıklaması

Japon ekibi Vissel Kobe’den ayrılan Juan Mata, geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

İspanyol basınından AS’a konuşan 35 yaşındaki futbolcu, geleceğiyle ilgili, “Futbolu bırakmadım, emekli olmayı da düşünmüyorum. Londra’da antrenman yapıyorum.” dedi.

“Vissel Kobe eşsiz bir deneyimdi”

Japonya’da, Vissel Kobe ile deneyimini anlatan deneyimli yıldız, “Japonya’da, Vissel Kobe’deydim, eşsiz bir deneyimdi. Hem kültürel hem de sportif açıdan çok farklıydı. Ligi kazanmayı başardık ve bu da oradaki deneyimim için harika bir son oldu. Şimdi, nerede oynayacağıma karar vermek için hazırlanıyorum. Futbol aracılığıyla, farklı ülkelerde belki de başka türlü yaşayamayacağım deneyimler yaşamayı seviyorum. Ayrıca şampiyonluk kazanmak için yarışmaya devam etmek istiyorum, umarım bunu yapmaya devam edebilirim.” şeklinde konuştu.

Suudi Arabistan cevabı

“Oynamaya devam edeceğim” diyen İspanyol futbolcu, “Karar vermek ve kendimi fiziksel olarak hazırlamak için birkaç hafta ayıracağım.” sözlerini kullandı.

Suudi Arabistan’a gidip gitmeyeceği de sorulan Mata, “Bilmiyorum. Sadece var olan seçenekleri görmek ve onların arasından rekabet, ailem ve ülke açısından bir değerlendirme yapmak istiyorum.” cevabını verdi.

Galatasaray’da şampiyonluk yaşadı

Juan Mata, 2022-2023 sezonunda ülkemizde Galatasaray forması giyen Mata, sarı-kırmızılılar ile kariyerinin ilk lig şampiyonluğu sevincini yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x