FTX ve Balinalar, AVAX ve Bu 6 Coin’i Borsalara Boşaltıyor!

Son zamanlarda, FTX ve büyük yatırımcılarla bağlantılı cüzdanlardaki hareketlilik dikkat çekti. FTX, AVAX ve bazı coinlerini büyük ihtimalle satış yapmak için borsalara aktarıyor. İşte detaylar…

FTX adresi, AVAX ve MATIC’i tasfiye ediyor

Yakın tarihli bir gelişmede, Scopescan izleme, FTX tasfiye adresinin son 15 saat içinde FalconX aracılığıyla Binance’e 20,7 milyon dolara eşdeğer 916.780 AVAX tutarında önemli bir miktar yatırdığını ortaya çıkardı. İlginç bir şekilde, bu hareket aynı dönemde AVAX fiyatında %13’lük bir düşüşle aynı zamana denk geldi.  Daha geniş bir bağlamda, şu anda iflas işlemlerinden geçen FTX kripto para borsası, alacaklılara önemli geri ödemeler yapmaya devam ediyor. Zincir içi analiz platformu Lookonchain’den alınan son veriler, FTX’in 21 Kasım’da Binance ve Coinbase’e toplam 36 milyon dolar değerinde Polygon (MATIC) ve Avalanche (AVAX) transfer ettiğini ortaya koyuyor.

İşlemlerin dökümü, Coinbase’e gönderilen yaklaşık 9,4 milyon dolar değerindeki 12,6 milyon MATIC’i ve FalconX aracılığıyla Binance’e aktarılan 7,4 milyon dolar değerindeki 10 milyon MATIC’i içeriyor. Ayrıca, 19,25 milyon dolar değerindeki 975.859 AVAX da yine FalconX aracılığıyla Binance’e gitti. FTX ve Alameda kümülatif olarak 474 milyon dolar değerinde etkileyici bir varlığı çeşitli borsalara aktardı. Bu işlemlerin ABD ile Binance arasında devam eden bir anlaşmanın ortasında gerçekleşmesi dikkat çekti.

Balinalar harekete geçiyor

Ayrı bir gelişme olarak, kripto para piyasasında balina aktivitesi vardı. Zira bu da altcoinler için güçlü bir iştah olduğunu gösteriyor. Kayda değer işlemler arasında, Binance’ten yaklaşık 6,9 milyon dolar değerinde 4.776 Maker (MKR) çeken “0x9e74” balina cüzdanı yer alıyor. Ayrıca veri analisti @ai_9684xtpa’ya göre, 22 Kasım’da balina adresi Spark Protocol’den 2.000 ETH çekmiş halde. Ardından bunu derhal Binance’e aktararak toplamda yaklaşık 3,95 milyon dolarlık işlem yaptı.

Bir başka balina olan “0xb6a7” ise 22 Kasım’da Binance’ten 1,93 milyon dolar değerinde 114.227 SSV Network (SSV) tokenı ve 476.000 dolar değerinde 2,77 milyon Coin98 (C98) tokenını cüzdanına aktardı. Bu cüzdanda ayrıca 1 milyon dolar değerinde Optimism (OP) tokenleri de yer alıyor. Yeni açılan bir cüzdan olan “0xB4aE”, harekete geçti. Özellikle yaklaşık 1,44 milyon dolar tutarında 10 milyon RSS3 (RSS3) token almak için kripto para borsası OKX’i seçti. Kripto para piyasasında hakim olan yüksek gerilime rağmen, bu balina işlemleri, büyük oyuncular arasında altcoinler için güven ve güçlü bir iştahın göstergeleri olarak yorumlanıyor. Piyasa, hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar tarafından yönlendirilen dinamik hareketlere tanık olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x