Emre Belözoğlu’nun avukatı: Seçil Erzan’ın korktuğu Kapalıçarşı’daki isim kim?

Teknik direktör Fatih Terim’in Denizbank Levent Şube Müdürü, aynı zamanda kendisinin de bir dönem finans danışmanı olan Seçil Erzan’a 300 bin dolar vermesiyle başlayan ve ‘Fatih Terim Fonu’ olarak anılmaya başlayan, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera, Volkan Bahçekapılı, Buse Terim ve Selçuk İnan’ın da olduğu çok sayıda kişinin adının geçtiği dolandırıcılık zincirinde yeni detaylar çıkmaya devam ediyor.

‘KAYIP 11 MİLYON DOLAR VAR’

Sözcü’den Aytunç Erkin, fona 5 milyon dolar yatırdığı belirtilen Emre Belözoğlu’nun avukatı Şekip Mosturoğlu ile konuştu. Bu fona 48 kişinin dahil olduğunu, sadece 8’inin futbol dünyasından olduğunu belirten Mosturoğlu, Erzan’ın hiç açıklayamadığı, kayıp 11 milyon dolarlık bir kısım olduğunu söyledi.

‘ERZAN’IN ÇOK KORKTUĞU KAPALI ÇARŞI’DAKİ İSİM KİM?’

“Eğer Erzan bugüne kadar sustuğu gibi susmaz ve para trafiğini tüm detaylarıyla birlikte açıklarsa görülmekte olan dava başka soruşturmaları da doğurabilir” diyen Mosturoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Örneğin Erzan’ın kendisinden para satın aldığını söylediği ve hiçbir aşamada adını vermediği, kendisinden korktuğunu açıkça söylediği, Kapalı Çarşı’da döviz alım satımı yapan kişinin kim olduğu, çok çok önemli. Bu ismin önemini anlayabilmeniz için şöyle bir kıyaslama yapabilirsiniz. Seçil Erzan çok değer verdiği Fatih Terim’in ismini çapraz sorgu sırasında mahkeme başkanının da çabası ile söylediği halde bu ismi asla veremeyeceğini üstelik mahkeme huzurunda söyledi.”

‘SEÇİL ERZAN’IN TELEFONUNDAN SİLİNENLERDE NE VAR?’

“Fonun adının Fatih Terim olması ve o ismin ağırlığıyla fona yatırım yapıldığı gerçeği yok mu?” sorusunu da yanıtlayan Mosturoğlu, “Seçil Erzan tarafından işletilen bu sözde fon, kamuoyunda ‘Fatih Terim Fonu’ şeklinde isimlendirilerek Fatih Terim ile ilişkilendirilmiş olsa da mevcut tek ceza dosyasındaki durum bunu yansıtmıyor” dedi.

Mosturoğlu, “Bu sözde fonun mağdurlarının bir kısmına bu fona Fatih Terim’in de yatırım yaptığı Seçil Erzan tarafından söylenmişse de sözde fon mağdurlarını yatırım yapmaya ikna eden en güçlü motivasyon kendilerine bu fonun, bankanın iki tepe yöneticisi tarafından yönetildiğinin söylenmiş olması. Bu iki isim bankacılık dünyasının çok önemli ve başarılı yöneticisi. Tabii ki bu konu tamamen Seçil Erzan tarafından, sözde fona yatırım yapmalarını sağlamak için şikayetçilere söylenmiş büyük bir yalan. Ancak, 7 Nisan 2023’te bankanın, Seçil Erzan hakkında suç duyurusunda bulunup, kaçacağını belirterek tutuklanmasını isterken Erzan’ı banka genel müdürlüğüne götürüp, bir yandan lehine delil yaratmasının savunulabilecek bir tarafı yok. Ha bu noktada, Seçil Erzan’ın yaptığı iddia edilen fiiller ister dolandırıcılık olsun, isterse zimmet olsun… Kendisine ait özel telefondan silinen ve banka için bu riske girmeye değecek kadar önemli olan sms, whatssapp, ses ya da fotoğraf ne? Bu da akıl karıştırıyor” ifadelerini kullandı.

YAZININ TAMAMI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x