40 yaş üstü insanlar için uzman tavsiyesi olmadan alınan vitaminlerin yarardan çok zararları:

Bir kişinin vitaminleri kendi kendine reçete etmesi sağlığına ciddi şekilde zarar verebilir. 40 yaş üstü kişiler için en tehlikeli besin takviyeleri ve vitaminleri sıralayarak bunların neden uzman tavsiyesi olmadan alınmaması gerektiğini anlattı.
Sistemimizde iç organ süreçleri, mikrobiyota, metabolizma ve genetik arasındaki ilişki, takviyeler de dahil olmak üzere tüm maddelerin emilim kalitesini belirler. Bu nedenle ne olduğunu anlamadan bunları kendiniz içmemelisiniz.

Doktor, birçok kişinin virüse karşı korunmak için C vitamini aldığını kaydetti. Ancak vücutta depolanan zararsız demiri harekete geçirerek damar hasarına neden olan bir elemente dönüştürdüğünü bilmelisiniz. Doğru dozda C vitamini serbest radikalleri etkisiz hale getirir ve hücreleri korur.

Jinekoloğa göre Omega-3’ün de yan etkileri var. En tehlikeli komplikasyon kanın pıhtılaşmasının azalmasıdır. Doktor, kan inceltici ilaçlarla birlikte kullanımın ikincisinin etkisini artırdığını belirtti.
Uzman, insanların sıklıkla büyük dozlarda demir reçete ettiğini de ekledi.
Öncelikle vücudun demiri neden ememediğini anlamalısınız. Bu nedeni göz ardı edemeyiz. Kendinize şunu sorun: Vücudunuz, düşmanınız olmadığına göre sizi neyden koruyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x