Ünlü Besteciye Cinsel İstismar Suçlaması: Bu Defa Aldığı Ödüller ile Konuşulmuyor!

İsmini aldığı ve aday olduğu ödüllerden duymaya alıştığımız müzisyen ve besteci Danny Elfman istismar iddiaları ile gündemde.

1953 doğumlu 70 yaşındaki ünlü müzisyen Elfman, 4 defa Oscar’a ve 14 defa Grammy’ aday gösterildi. Elfman, Tim Burton için yaptığı filmler ile öne çıkıyor ve Beterböcek, Batman, Terminatör ve Siyah Giyinen Adamlar gibi birçok ünlü filmin müziğini de yapmış.

Ünlü müzisyen, bu ay sonunda Cadılar Bayramı’ndan önce üç gece boyunca Los Angeles’ta bulunan Hollywood Bowl’da gerçekleştirilecek “Noel Gecesi Kabusu” filminin 30. yıl dönümü konserinde onurlandırılacak.

Adını yaptığı işler ve aday olduğu ödüller ile duyduğumuz ünlü müzisyen Danny Elfman bu defa bir suçlama ile gündemde.

Danny Elfman istismar suçlaması ile ilk 2017’de karşılaşmıştı. Nomi Abadi isimli kadını istismar ettiği iddiasıyla 2018’de dava açılmıştı. 2018’de açılan dava anlaşmalarındaki bir gizlilik maddesi nedeniyle beş yıl boyunca medyadan uzak kalmıştı.

İkinci bir istismar iddiası ise Elfman’ın daha önce farklı bir davada benzer davranışlarla suçlanmasından ve yasal çözüm olarak 830 bin dolar tazminat ödemeyi kabul etmesinden üç ay sonra geldi. Elfman’ın sözcüsü ise konuyla ilgili “Bay Elfman’a yönelik suistimal iddiaları asılsız ve saçma. Hukuk ekibi tüm seçenekleri değerlendiriyor.” açıklamasını yaptı.

İstismara uğradığını söyleyen Jane Doe XX, 1997 yılında Elfman ile tanıştığında New York Film Akademisi’nde müzikle ilgilenen 21 yaşında bir öğrenciydi.

İstismara uğradığını söyleyen Jane Doe, Elfman’ı sektördeki gücünden yararlanarak ondan defalarca önünde soyunmasını istediğini ve uyurken yanında mastürbasyon yapmasıyla suçladı

Jane Doe, istekleri kabul ettiğini çünkü onu değerli bir akıl hocası olarak gördüğünü de söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x